Япония и Гърция със скучновато 0:0

Звездата Кейсуке Хонда не успя до помогне особено на Япония

Япония и Гърция завършиха 0:0 в двубой от група "С" на световното първенство в Бразилия.

Така двата тима спечелиха първите си точки на Мондиала и ще гонят задължителни победи в последния кръг от надпреварата в групите с надеждага да пробият напред.

Гърция загуби с 0:3 от Колумбия на старта, а Япония допусна обрат от 1:0 до 1:2 срещу Кот д'Ивоар. Колумбийците вече са сигурни за осминафиналите.

Южните ни съседи играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като капитанът Константинос Кацуранис получи втори жълт картон в 38-та минута.

Като цяло мачът не предложи много емоции, но и двата тима имаха своите възможности за гол.

Няколко пъти близо до попадение за елините беше Торосидис, който затрудни максимално Ейджи Кавашима.

Есито Окубо пък пропусна за азиатците.

В последните си мачове на 24 юни Гърция играе с Кот д'Ивоар, а Япония с класиралите се напред колумбийци.