Боговете и две греди спасиха мечтата на Бразилия

Гонсало Хара изстрелва в гредата последната дузпа и праща в екстаз 200 милиона бразилци.
Бразилия продължава да е фаворит за титлата.
Жулио Сезар спаси две дузпи, но и съдбата го покри - и в 120-ата минута, и при петата чилийска дузпа.

Бразилия ще танцува самба до зори и ще пее песни на победата, като за 200 милиона мечтата за шеста световна титла е жива.

Домакините на мондиала елиминираха Чили с дузпи - 3:2, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.Боговете решиха Бразилия да не отпада на толкова ранен етап.

В 120-ата минута резервата на Чили Маурисио Пиниля изстреля бомба в гредата пред безпомощния поглед на Жулио Сезар и умолителните очи на цяла Бразилия.Пак греда на същата врата, но странична, спря Гонсало Хара, последния изпълнител от чилийците, и прати селесао в следващата фаза.

Преди него Неймар изтанцува невероятна дузпа, под огромното напрежение на последния изпълнител

Бразилия поведе в 18-ата минута с гол на Давид Луиш, но мачът не бе рутинен. Чили атакуваше опасно, а в 32-рата минута Алексис Санчес изравни.Нервните втори 45 минути донесоха опасности и пред двете врати, а гол на бралилеца Хълк бе отменен за игра с ръка.

В продълженията властваше страх от грешки и положения липсваха, а в 120-ата минута Пиниля изправи бразилците на ръба на отпадането.Но боговете на футбола бяха решили друго...

Фаворит номер едно продължава, без да е бил блестящ в нито един мач от четирите си дотук. В следващия етап чака победителят от втория осминафинал Колумбия - Уругвай.