Ювентус на 8 точки от титлата

Играчите на Ювентус ликуват след второто попадение в мача.

Ювентус се доближи на 8 точки от четвърта поредна титла на Италия. Бианконерите победиха с 2:0 Лацио у дома и имат 17 точки преднина пред римляните в класирането на Серия А. До края на сезона има още 7 кръга.

Старата госпожа нямаше никакви проблеми срещу намиращия се в отлична форма тим на Лацио. Орлите пристигнаха в Торино в серия от 8 поредни победи в първенството. Римляните обаче не бяха печелили в Торино от 2002 г., а в последните 14 мача срещу Юве въобще нямаха успех.

Ювентус реши всичко още през първото полувреме. Карлос Тевес откри резултата в 17-ата минута. Той получи топката зад защитата на съперника и с диагонален удар направи 1:0. В 28-ата минута Леонардо Бонучи вкара втория гол за домакините с прекрасно изпълнение.

След паузата Лацио опита да отвърне ,но не се получи. Орлите дори завършиха мача с 10 души след червен картон на Каталди 3 минути преди края. Той беше изгонен за нарушение срещу Тевес.

След успеха бианконерите имат 75 точки от 31 мача. Лацио остава на второто място с 58 - с точка повече от Рома, която утре играе срещу Аталанта.