Реал си осигури класирането напред с две дузпи

Бейл празнува гола си с Васкес, който изработи и двете дузпи Снимка: Getty Images
Бейл празнува гола си с Васкес, който изработи и двете дузпи

Реал Мадрид на практика се класира за следващата фаза в турнира за Купата на краля.

"Белия балет" победи с 3:0 Нумансия като гост в първи сблъсък от 1/8-финалите и обезсмисли реванша на "Бернабеу" другата седмица.

Успехът обаче не дойде лесно, две дузпи помогнаха на Реал срещу втородивизионния съперник, а в последния половин час Нумансия игра и с човек по-малко.

В 35-ата минута Лукас Васкес спечели първата дузпа за гостите, а Гарет Бейл я реализира за 1:0. В 60-ата минута Папе Диаманка беше изгонен за втори жълт картон, но Нумансия продължи да се бори и имаше златен шанс за изравняване.

Далечен изстрел на Иниго Перес прехвърли вратаря на Реал Кико Касия, но топката срещна гредата. В 89-ата минута Лукас Васкес си изпроси втора дузпа и този път зад топката застана Иско, който с безапелационен удар направи 2:0.

В 91-ата минута Борха Майорал с глава отбеляза третия гол, след който Реал гледа спокойно към ответния сблъсък.