Барселона на финал за купата

Неймар вкара два гола срещу Виляреал.

Барселона победи с 3:1 Виляреал в реванша от полуфиналите за Купата на краля и се класира за финала. Каталунците победиха „Жълтата подводница" със същия резултат и в първия мач у дома и продължават напред с общо 6:2.

Това бе осма победа от осем мача на Барса в турнира за сезона. Тимът на Луис Енрике е вкарал 31 гола и е допуснал 5 в този период.

Каталунците поведоха в самото начало с попадение на Неймар. Бразилецът вкара след пас на Меси. Виляреал изравни в края на полувремето. Джонатан дос Сантос се разписа срещу бившия си тим.

Шансовете на домакините за обрат намаляха, когато Пина съсече Неймар и бе изгонен с директен червен картон. Луис Суарес вкара за 2:1 малко след това, а две минути преди края Неймар оформи крайния резултат.

На финала Барса ще играе с победителя от сблъсъка Еспаньол - Атлетик Билбао. Мачът е на 30 май.