САЩ ликува с Голд къп след гол в последните минути | sportcafe.bg

САЩ ликува с Голд къп след гол в последните минути

27.07.2017, 08:52 (обновена 27.07.2017, 11:11)

САЩ 2:1 Ямайка (Алтидор 45', Уотсън 50', Морис 88')

Отборът на САЩ стана за шести път в историята си шампион на Северна и Централна Америка.

Американците победиха Ямайка с 2:1 на финала на Голд къп с гол в 88 минута.

Героят за САЩ бе Джордан Морис, който се разписа след груба грешка в защитата на Ямайка. Бранителите не се ориентираха кой да изчисти топката и тя бе поставена на тепсия за Морис, който с мощен изстрел вкара победния гол в мача.

Преди това резултата откри голмайсторът на САЩ Джоузи Алтидор от пряк свободен удар в последната минута на първата част.

Ямайка обаче изравни веднага след подновяването на играта, след като Дже-Воън Уотсън се разписа при разбъркване след ъглов удар.

Положения не липсваха и пред двете врати, но накрая домакините на турнира зарадваха своята публика.

САЩ е печелил Голд къп още през 1991, 2002, 2005, 2007 и 2013 г., а треньорът Брус Арина стана първият с три титли на КОНКАКАФ след завръщането си начело на американците.

Рекордьор по титли в турнира все пак остава Мексико със 7, като тази година тимът бе отстранен в полуфиналите от Ямайка с 0:1.

Oще: 2:1  видео  голд къп 2017  голове  мач  победа  резултат  сащ  финал  шампион  ямайка