Роб Пейтън , Football-Italia.net
08.11.2011, 16:24 (обновена 09.11.2011, 18:45)

1 от 3 снимки Назад Напред

Синиша Михайлович

Синиша Михайлович май ще си каже "чао" с Фиорентина, след като отборът има едва 3 победи в 24 гостувания под неговото ръководство!

Въпреки че ключовите мачове Наполи - Ювентус и Дженоа - Интер бяха отложени заради поройния дъжд и наводненията в Италия през изминалия уикенд, "мокрият" ХI кръг все пак предложи немалко теми за анализ.

Със сигурност той ще коства главата на поне един треньор в Серия "А".

Неизненадващо Каляри загуби от Аталанта. "Бергамаските" все още нямат загуба у дома през новия сезон, а от този съперник не са падали на свой терен от 1992 г., като италианската спортна преса дори нарече стадион "Атлети адзури д'Италия" "прокълнато място" за Каляри.

През същата 1992 година президентът на сардинския клуб Масимо Челино пое неговото ръководство.

Въпреки че днес той отрече да има намерение да уволнява треньора Масимо Фикаденти, главата на наставника виси на косъм, доколкото познаваме нрава на Челино. Ако махне Фикаденти тази или следващата седмица, това ще е 33-ата треньорска смяна по време на неговото управление!

Навръх рождения си ден треньорът на Каляри допусна очакваната загуба с 0:1, а на терена и като игра нещата не изглеждаха никак празнично за неговия тим.

През първото полувреме Аталанта напълно доминираше в срещата, а след почивката Каляри подобри представянето си, но пък допусна гола на аржентинския нападател Герман Денис.

Въпреки това Фикаденти изрази задоволство от представянето през втората част, което му дало надежда за положително развитие на отбора въпреки че пет мача вече южняците нямат победа, а в пет от последните седем не успяха да отбележат и гол.

В полза на сегашния треньор трябва да признаем няколко неща в сравнение с предшествениците му.

Първо, след 11 изиграни кръга Каляри има 2 точки повече и се намира на цели 7 места по-напред в сравнение с миналото първенство.

И второ, опциите в атака, с които разполага сега Фикаденти, са по-ограничени, отколкото тогава.

Именно слабата резултатност е основният недостатък на тима, който разчита предимно на Андреа Косу за създаването на голови положения и на няколко нападатели, които успяват да реализират едва 1/3 от тях.

Излиза, че не грешки в работата на Фикаденти са причина за слабото представяне, ами пропуски в селекцията, проведена от неговите предшественици Пиерпаоло Бизоли и Роберто Донадони и президента Челини.

Каляри не е единственият клуб, където може да се очакват промени.

Фиорентина загуби от Киево мач, който задължително трябваше да спечели.

Победният гол на Лука Ригони в неделя означаваше, че "виолетовите" си остават с едва 3 победи от 24 мача навън под ръководството на Синиша Михайлович!

От Фиорентина обявиха, че засега сърбинът остава, но упорито се твърди, че Делио Роси води финални преговори с ръководството да стане негов заместник.

Ноемврийската пауза за мачовете на националните отбори е идеалното време за треньорски рокади и няма да е чудно, ако клубните президенти се възползват от нея, за да потърсят нови решения.

Oще: аталанта  йосип иличич  каляри  киево  масимо фикаденти  масимо челини  палермо  синиша михайлович  смяна  уволнения  фиорентина