Германия оцеля срещу Алжир

Йозил вкара победния гол за Германия срещу Алжир
Раис М'Боли отново направи силен мач за Алжир
Швайнщайгер след поредния пропуск на Германия

Германия преодоля с 2:1 Алжир на осминафиналите на световното първенство по футбол в Бразилия, но мачът се оказа доста по-труден от очакваното за селекцията на Йоахим Льов, а и трите гола паднаха след 90 минута. На четвъртфиналите Германия ще срещне Франция в един от малкото европейски сблъсъци на този етап от турнира.

Тимът на Алжир изпусна няколко положения в рамките на редовното време, на които германците така и не успяха да отговорят с достатъчно остри и резултатни атаки.

В крайна сметка обаче Андре Шюрле откри в 92 минута, а по това време силите на алжирците вече бяха на привършване. Още малко натиск и самостоятелен пробив на Месут Йозил донесе втори гол за Германия в 119 минута.

А една минута по-късно Алжир върна едно попадение чрез Абделмумене Джабу, но за повече буквално нямаше време.

Германия записа 17-ото си класиране на четвъртфинал в 18 участия на световни финали, но анализаторите на играта на състава на Льов му предрекоха трудни битки, ако нещо не се промени. А с отпадането на Алжир участието на отборите от Африка приключи.

Преди мача медиите и в двете страни упорито напомняха мача на световното през 1982 между Германия и Австрия, „удобно" спечелен с 1:0 от Германия - резултат, който класира и двете страни напред, но за сметка на Алжир.

В хода на мача „пустинните лисици" се справиха с първоначалния натиск на Германия, след което се втурнаха да търсят първия си гол, въпреки че схемата им на игра беше подчертано дефанзивна. Но тогава се заредиха пропуските, които обаче бяха допълнени от отличната игра на вратаря на ЦСКА Раис М'Боли, който се справи с няколко опасни удара на Йозил, Кроос и Гьотце. През второто полувреме картината не се промени особено много - Германия организираше не особено успешни атаки, с които защитата и вратарят на Алжир се справяха, а нападателите на „пустинните лисици" изпуснаха още няколко положения. И накрая развръзката дойде в полза на Германия.

„Истината е, че ние вече сме част от футболната история на Алжир - заяви след мача М'Боли. - Стигнахме по-далеч от всеки друг отбор преди нас. Оттук нататък трябва да продължим да се развиваме, след като видяхме, че можем да играем като равни с някои от най-силните отбори, при това на най-високо ниво."