Ливърпул надделя над Сити с 2:1

Филипе Коутиньо донесе победата на Ливърпул срещу Сити

Ливърпул спечели с 2:1 домакинството си на шампионите Манчестър Сити и с това нанесе сериозен удар върху амбициите на гостите да се преборят отново за титлата. Джордан Хендерсън (11 минута) и Филипе Коутиньо (75 минута) вкараха за победителите, а Един Джеко успя да изравни за Сити в 25 минута, но това се оказа недостатъчно.

Ливърпул излезе на пето място във Висшата лига след победата и все още няма загуба в шампионата от началото на годината. И още малко впечатляваща статистика - Сити няма победа на „Анфийлд" от май 2003 година насам и с играта си днес не показа, че заслужава такъв успех.

След загубата тимът на Мануел Пелегрини остана на 5 точки от Челси и много английски медии определиха шансовете на Сити за втора поредна титла в Англия като „рязко намалели", тъй като шампионите имат и мач повече от Челси.