Втори победи за Челси и Суонзи

Сезонът започва отлично за Коща

С попадения на Диего Коща и Еден Азар през второто полувреме Челси победи новака Лестър в двубой от втория кръг на английската Висша лига.

Лестър оказа сериозна съпротива през първото полувреме, когато вратарят на лондончани Тибо Куртоа на няколко пъти трябваше да се намесва решително.

След почивката обача Челси стигна до успеха. В самото начало на второто полувреме удар на Оскар срещна гредата.

В 63-та минута Диего Коща откри резултата. Иванович центрира отдясно, отбраната на Лестър не се ориентира добре и нападателят засече от границата на малкото наказателно поле за 1:0.

В 77-та минута Еден Азар реши всичко. Белгиецът проби отдясно, преодоля бранител на Лестър и стреля под плонжа на Шмайхел за 2:0.

Суонзи от своя страна се поздрави с успех с 1:0 над Бърнли. Гола за уелския тим реализира Нейтън Дайър в средата на първата част.