Реал е на финал след 4:0, Кристиано не вкара

Реал постигна 21-та си поредна победа във всички турнири.

Новината е, че Кристиано Роналдо не вкара при категоричното 4:0 за Реал Мадрид над Крус Асул, което класира мадридистите на финала на световното клубно първенство. Победата бе 21-а поредна за Реал във всички турнири.

На стадиона в Маракеш аванс за "белите" даде защитникът Серхио Рамос след четвърт час игра, разписвайки се с глава след центриране от фаул на Тони Кроос. Превъзходството на испанския гранд продължи и в 36-ата минута Карим Бензема реализира второто попадение в срещата след пробив и асистенция на Даниел Карвахал.

В края на полувремето мексиканският отбор получи правото да изпълни дузпи, отсъдена за нарушение на Рамос срещу Мариано Павоне. Вратарят Икер Касияс обаче спаси удара от бялата точка на Херардо Торадо.

Втората част също започна с тотално превъзходство за Реал Мадрид и отборът вкара трети гол чрез Гарет Бейл в 50-ата минута. Уелсецът вкара с глава след подаване на Роналдо. В 72-ата минута Иско с плътен удар оформи успеха за "белите" след ново завършващо подаване на Кристиано Роналдо.

На финала в турнира десеткратният европейски клубен шампион ще играе срещу победителя от двубоя между Сан Лоренсо (Аржентина) и Окланд Сити (Нова Зеландия). До момента Реал Мадрид е печелил Междуконтиненталната купа, предшестваща световното клубно първенство, три пъти в своята история.