Испания и Италия победиха с 4:0

Имобиле отбеляза втория гол за "адзурите".

Фаворитите в група G - Испания и Италия постигнаха убедителни победи и продължават спора за първото място в квалификационната група за Мондиал 2018. Двата отбора имат по 10 точки, като испанците са лидери с по-добра голова разлика.

Испания се наложи над Македония с 4:0 пред препълнените трибуни на стадиона в Гранада. Головото начало бе поставено в 34-а минута, когато Дарко Велковски си вкара автогол. Останалите попадения паднаха след почивката - Витоло направи 2:0 в 63-а минута, а Начо Монреал и Ариц Адурис оформиха разгрома с голове в края.

Испанците играха без някои от основните си играчи, които пропуснаха мача заради контузии, но това не попречи на домакините да имат пълно териториално превъзходство и 73 процента владеене на топката в мача. Италия постигна победа със същия резултат - 4:0, при гостуването на аутсайдера Лихтенщайн.

"Адзурите" не срещнаха трудности и решиха мача до почивката, когато отбелязаха и четирите попадения. Андреа Белоти откри резултата в 11-а минута, а минута по-късно Чиро Имобиле покачи на 2:0.

Антонио Кандрева отбеляза трети гол, а крайното 4:0 оформи Белоти с втория си гол в мача минута преди почивката.

В третия мач от групата Израел победи Албания с 3:0 като гост и е само на точка след лидерите Испания и Италия. Албанците завършиха мача с 9 души след червени картони на Берат Джимсити в 17-а и Етрит Бериша в 55-а минута и това предопредели крайния изход.

В 17-а минута реферът изгони Джимсити и отсъди дузпа, която Еран Захави превърна в гол. Ключовият момент в мача бе в 57-а минута, когато съдията показа червен картон и за вратаря Етрит Бериша за удар без топка и отсъди нова дузпа, която обаче Еран Захави пропусна след отлична намеса на резервния вратар Албан Ходжа.

С 9 души на терена, домакините не оказаха съпротива и Израел стигна до убедителната победа след още два гола на Дан Айнбиндер и Елиран Атар.