Юнайтед додрапа до финала след бой и червени картони

Боят между играчите в 87-ата минута, след който Ерик Баи и Ронкалия бяха изгонени Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира за финала в Лига Европа, след като завърши 1:1 със Селта в полуфинала реванш на "Олд Трафорд".

Победата с 1:0 в първия мач в крайна сметка стигна на "червените дяволи" и те се задоволиха с равенството в ответния двубой - което дойде след сравнително спокойна и прагматична игра до последните минути и драматичен завършек.

Тимът на Жозе Моуриньо изигра внимателно срещата и удържа първоначалния натиск на гостите.

Две намеси на Ромеро в началото запазиха вратата на Юнайтед суха, а отборът откри при първото си по-опасно положение. В 17-ата минута Маркъс Рашфорд центрира на далечната греда, а там дебнеше Маруан Фелайни, който засече с глава и отбеляза за 1:0.

През второто полувреме съперниците си размениха по няколко положения, но не успяваха да вкарат и надеждите на Селта за обрат вече угасваха. В 85-ата минута обаче като от нищото гостите върнаха един гол - Ронкалия беше оставен в наказателното поле и засече центриране на Бонгонда за 1:1.

Само две минути по-късно се стигна до бой на терена след спречкване в центъра.

Ерик Баи от Юнайтед получи директен червен картон, тъй като удари юмрук на Джон Гуидети. Странен червен картон получи и голмайсторът на Селта Ронкалия, макар че далеч не беше най-дейният в мелето, и така и двата тима доиграха с по 10 души.

В последната атака Гуидети не успя да засече добре едно ниско подаване и да донесе класирането на отбора си - така футболистите на Селта рухнаха отчаяни след последния съдийски сигнал, а Манчестър Юнайтед отива в Стокхолм за решителния мач за трофея.

Финалът е на 24 май, а съперник на "червените дяволи" ще бъде Аякс.