Концертите, които да очакваме през 2018-а | webcafe.bg
Musiccafe

Концертите, които да очакваме през 2018-а

лебовскиMusiccafe
04.01.2018, 12:14 (обновена 07.01.2018, 11:54)
фест, фестивал, фестивали

За всеки вкус по нещо - от България и региона

Отдавна вече мина времето, когато всеки концерт на някое малко по-голямо име се превръщаше в събитие с национален мащаб. Сега през България минават всякакви изпълнители и за всеки вкус има по нещо - метъл, рок, джаз, блус, R'n'B, етно, електроника, поп, естрада и т.н.

Другият положителен момент е, че дори и някой любим изпълнител да подмине Бългаиря, той може да има дата за концерти някъде в региона, което е буквално на няколко часа път.

Вижте какво ни очаква засега на музикалната сцена в България (и наоколо) през 2018 г. А има да изскачат и още концерти и фестивали...

Януари

10 януари - Bone N Skin (елентронна музика) - Румъния, Букурещ, Club Fabrica

24 януари - Kreator, Vader, Dagoba (метъл) - София, клуб Mixtape 5

27 януари - Tankard (thrash metal) - Гърция, Атина, клуб Kyttaro

Февруари

3 февруари - Dalton Trance Teleport (транс) - Сърбия, Белград, club Petak

4 февруари - Дейвид Гарет (нео класика) - София, Зала 1 на НДК

10 февруари - Николина Чакардъкова (народна музика) - София, Зала 1 на НДК

10 февруари - Arcona (pagan metal) - София, клуб Mixtape 5

21 февруари - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Пловдив, Комплекс С.И.Л.А.

28 февруари - Kraftwerk (електронна музика, синтпоп) - София, Зала "Универсиада"

Март

2 март - Caro Emerald (поп, джаз) - София, Зала "Универсиада"

4 март - Toto (рок) - София, Зала 1 на НДК

10 март - Therion (syphonic death metal) - София, клуб Mixtape 5

12 март - Деспина Ванди (етно) - София, Зала 1 на НДК

13 март - Halo (К-pop) - София, Зала "Универсиада"

14 март - Lisa Gerrard & Genesis Orchestra (класическа музика) - София, Зала 1 на НДК

20 март - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Варна, Дворец на културата и спорта

22 март - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Русе, "Булстрад Арена"

23 март - Лепа Брена (етно) - София, зала Арена "Армеец"

23 март - Insomnium (death doom metal) - София, клуб Mixtape 5

24 март - While She Sleeps (metalcore) - Гърция, Атина, клуб Gagarin 205

27 март - Лара Фабиан (поп) - София, Зала 1 на НДК

29 март - Б.Т.Р. (бг рок) - София, Зала 1 на НДК

Април

3 април - Enslaved, Samael (метъл) - София, клуб Mixtape 5

4 април - Paradise Lost (death doom metal) - София, клуб Mixtape 5

5-7 април - Jesus Christ Superstar (мюзикъл) - София, Зала 1 на НДК

13 април - Горан Брегович (етно) - София, зала Арена "Армеец"

14 април - 45 години вокална група Тоника (естрада) - София, зала Арена "Армеец"

14 април - Гласовете на Миланската скала (опера) - София, Зала 1 на НДК

15 април - Lord of the Dance - Dangerous Games (спектакъл ирландски танци) - Румъния, Букурещ, Зала Палатулуи

19 април - Силви Вартан (естрада) - Варна, Дворец на културата и спорта

20 април - Михалис Хадзиянис (етно) - София, Зала 1 на НДК

20 април - Dark Tranquillity (melodic death metal) - София, клуб Mixtape 5

21 април - Силви Вартан (естрада) - София, Зала 1 на НДК

21 април - Хиподил, Контрол, Ревю, Нова генерация (бг пъкн, ню уейв) - София, зала Арена "Армеец"

Май

2 май - Нощ на ансамблите (фолклор) - Зала 1 на НДК

4 май - Роджър Уотърс (рок) - София, зала Арена "Армеец"

6 май - Turisas (folk metal) - София, клуб Mixtape 5

8 май - Foreigner (рок) - Русе, "Булстрад Арена"

9 май - Foreigner (рок) - София, зала Арена "Армеец"

9 май - Rag'N'Bone Man (соул, блус, RnB) - София, зала "Универсиада"

11 май - Lura (джаз) - София, Sofia Live Club

12-19 май - EUROPAfest - Bucharest International Jazz Competition - Румъния, Букурещ,

15 май - Scott Bradlee's Postmodern Jukebox (джаз, суинг) - София, Зала 1 на НДК

16 май - Томас Хемпсън и Софийската филхармония (класическа музика) - София, Зала "България"

30 май - Gogol Bordello (етно фънк) - София, Inter Expo Center, Зала 4

Юни

2 юни - Jorn (рок) - Русе, Летен театър

2 юни - Cradle of Filth (black metal) - Гърция, Атина, Gagarin 205

10 юни - Scorpions (рок) - Сърбия, Белград, Kombank Arena

19-20 юни - Стинг (поп, рок) - Пловдив, Античен театър

26 юни - Stone Sour (метъл) - Румъния, Букурещ, Arenele Romane

30 юни - Judas

Юли

20 юли - Hills Of Rock (рок, heavy metal) - Пловдив, Гребна база

21 юли - Hills Of Rock - Judas Priest (heavy metal) - Пловдив, Гребна база

22 юли - Iron Maiden (heavy metal) - Пловдив, Гребна база

Август

17-20 август - Awake festival - Румъния, Горнещи,

Ноември

18 ноември - Annihilator (метъл) - София, клуб Joy Station

27 ноември - Графа (поп) - София, Зала 1 на НДК

Oще: annihilator  arcona  dagoba  dark tranquillity  enslaved  foreigner  gogol bodlero  hills of rock  insomnium  iron maiden  jesus christ superstar  jorn  judas priest  kraftwerk  kreator  lura  paradise lost  pop  postmodern jukebox  rag n bone man  rnb  samael  scorpions  sting  therion  toto  turisas  vader  горан брегович  графа  деспина ванди  джаз  етно  контрол  концерт  концерти  лара фабиан  лили иванова  метъл  михалис хадзиянис  музика  нова генерация  поп музика  ревю  роджър уотърс  рок  силви вартан  стинг  томас хемпсън  тоника  фестивал  фестивали  фънк  хиподил 


Още от Live

Webcafe.bg предупреждава, че администраторите на сайта трият коментари, които съдържат нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница.

Най-коментирани