14.11.2017, 20:14 (обновена 14.11.2017, 20:33)
Антони Здравков, Ботев (Враца)

Снимка: © Gong.bg

Футболистите на Тони Здравков постигнаха първа победа в квалификациите

Младежкият национален отбор на България победи Черна гора с 3:1 в Стара Загора в мач от квалификациите за Евро 2019.

Това е първи успех за водените от Антони Здравков футболисти в този квалификационен цикъл. След две загуби и две равенства в първите си 4 мача, сега "лъвовете" взеха трите точки и са на четвърто място от шест отбора в групата с 5 т.

През първото полувреме българите направиха няколко пропуска и позволиха и на Черна гора да ги затрудни при няколкото си опасни атаки. През втората част обаче категорично надиграхме съперника и още в 47-ата минута Кирил Десподов откри резултата с точна добавка, след като първият му удар беше спасен от вратаря.

В 53-ата минута Черна гора ненадейно изравни, след като Стойчо Атанасов отклони лошо топката при едно центриране и тя попадна на главата на Никола Кръстович, който не сгреши за 1:1.

Пет минути по-късно обаче Божидар Краев с прекрасен удар с левия крак от границата на наказателното поле направи 2:1. В 66-ата минута при поредния си пробив Десподов центрира и Наско Милев с глава отбеляза гола на успокоението за 3:1.

Oще: антони здравков  божидар краев  българия  евро 2019  живнаха  кирил десподов  младежи  младежки национален отбор  наско милев  национален отбор  национали  черна гора