Дунав и Лудогорец сътвориха шедьовъра на сезона

Кешерю отбеляза хеттрик за шампионите.

Шампионът Лудогорец се наложи с 5:3 над Дунав Русе като символичен гост на своя стадион в Разград в двубой от 12-ия кръг на Първа лига. Така разградчани излязоха на първо място в класирането с точка пред Левски, който утре гостува на Ботев. Мачът бе най-резултатният у нас от началото на кампанията.

Лудогорец започна по-силно мача, но първият гол бе отбелязан от Дунав в 14-ата минута. След атака на Васил Шопов топката пое Антон Огнянов, който центрира отляво в наказателното поле, където Мирослав Будинов засече с глава и вкара.

Радостта за дунавци обаче бе кратка. След по-малко от минута символичните гости върнаха гола. От аутлинията Дяков успя да намери Кешерю във вратарското поле, който успя да изравни резултата.

След няколко опасни атаки на разградския тим Лудогорец стигна до обрат в резултата, като второто попадение бе дело отново на Кешерю в 30-ата минута.

Три минути по-късно обаче Васил Шопов от Дунав се възползва от грешка в отбраната на Лудогорец, отне топката и я вкара във вратата на "гостите" за 2:2.

В двуминутното продължение на първото полувреме при атака за Лудогорец Минев центрира, Анисе успя да продължи към Вандерсон, който от близко разстояние стреля силно и направи резултата 3:2.

През второто полувреме двата отбора продължиха с високото темпо на игра, като Лудогорец атакуваше по-често. В 66-ата минута при центриране Будинов от Дунав продължи с глава топката към Петър Патев, който възстанови равенството - 3:3.

В 74-ата минута Кафу подаде на Кешерю в наказателното поле, който отбеляза хеттрик в мача, след като направи резултата 4:3 за Лудогорец.

В 86-ата минута Дунав остана с човек по-малко, след като Давронов, който шест минути по-рано получи жълт картон, игра отново опасно и съдията му показа червен картон.

Петият гол за Лудогорец не закъсня. В продължението на мача Кафу навлезе на скорост в наказателното поле и вкара топката във вратата на Луков.