Невиждан срам за "сините" и Митов: 5 извода от Левски - ЦСКА-София 0:3

1.Представянето на Левски беше позор

След 66 секунди игра ЦСКА вкара първия си гол, дошъл заради серия от безобразни грешки на поне петима от футболистите в синьо. Когато в мач с подобен залог пуснеш такъв гол след малко повече от минута игра, и когато шансовете ти да измъкнеш каквото и да е приключат още в 6-ата минута, значи си загубил още преди да излезеш на терена.

Срам за целия клуб е начинът, по който Димитър Пиргов и Сашо Александров подтичваха в лек крос към наказателното си поле, след като загубиха топката и „армейците” организираха първата си голова атака. Ако дори един от двамата беше спринтирал, можеше поне да опита да предотврати попадението и да покаже наченки на желание за игра.
2.Николай Митов действа като начинаещ

Само с един мач Митов заличи всякакви добри впечатления, които беше създал у част от феновете след завръщането си като треньор на Левски. Наставникът с прякора Жадното обърка напълно схемата, титулярния състав, тактиката и подготовката за мача. Резилът 0:3 е личен негов провал заради странните му идеи да експериментира точно за тази среща с ромб в средата на терена и да заложи на младите Станислав Иванов и Божидар Краев като нападатели.

Но треньорският провал е най-вече защото Левски беше напълно неподготвен за агресивното начало на ЦСКА, сякаш забравил, че „червените” започнаха по същия начин и в предишното дерби между двата тима. Тогава те вкараха ранен гол, но не се възползваха от положенията си да решат мача и с доста късмет и две статични положения Левски по-късно обърна до 2:1. Сега Митов и футболистите му отново бяха искрено изненадани, че ЦСКА пресира в тяхната половина от първата минута.
3.”Армейците” показаха най-важното качество в един такъв мач

В ЦСКА не бива да се залъгват, че са изиграли кой знае какъв мач и трябва да признаят, че бяха максимално улеснени от съперника си. Но те демонстрираха успеваемост пред гола, което е може би най-важното в такова дерби. Така до 6-ата минута успяха да си осигурят комфортна преднина и можеха спокойно да доиграят мача на контраатаки. През второто полувреме „червените” дочакаха момента си от статично положение и така спечелиха убедително даже без да се влагат на 100%. Вярно е, че особено през първата част пропуснаха да развият по най-добрия начин някои атаки, но головете им паднаха точно когато трябваше.
Снимка: cska.bg

4.Кадровата политика на Левски е пародия

За краха на „сините” не e виновeн само Николай Митов. Ръководствата на Левски, сменящи се през няколко месеца, продължават да си вършат зле работата, да привличат футболисти, които не са на нужното ниво, и даже после да бъдат изнудвани от тях при преподписването на договорите им. Цяла зима Левски се пазареше с някакъв си Антон Огнянов, който сега хич и не помирисва терен. Цяла пролет текат пазарлъците с някакъв си Георги Костадинов, разминаван като колче по терена, който обаче се ослушва да подпише нов договор.

В същото време е срамно толкова дълго Левски да няма друг адекватен ляв бек, освен ветерана Веселин Минев. И да се налага пълно пренареждане на състава, когато той се контузи. Неговият заместник днес Сашо Александров се провали напълно и при двата гола на ЦСКА в началото. Типично в свой стил, Алвеша се занимаваше повече с това дали Десподов е играл с ръка при второто попадение, отколкото със собственото си позициониране в ситуацията. Той не е единственият, задържал се с години в Левски без да има качествата за „Герена”. От титулярите срещу ЦСКА не повече от трима-четирима са на нужното ниво за „сините”.
5.Десподов заслужи звездния си миг

Героят на мача Кирил Десподов заслужи своя звезден миг срещу Левски заради цялостното си представяне с екипа на ЦСКА. На „Армията” продължават да бъдат привличани съмнителни чужденци в предни позиции и никой досега не е показал, че с нещо е по-добър от Десподов. 20-годишният талант отново прояви своята агресия, въображение и точност във важните моменти и за пореден път беше най-опасният футболист в червено. Ако в ЦСКА решат да развиват българските футболисти, вместо да взимат легионери, ще спечелят доста повече симпатии, и то в период, когато клубът определено се нуждае от по-голяма подкрепа.

ЦСКА-София удари Левски с 3:0 и категорично надделя в дербито от челната шестица на Първа лига.

Голове на Арсенио Нунеш и на Кирил Десподов още до 6-ата минута на практика решиха мача, а през втората част Фернандо Каранга отбеляза третото попадение във вратата на Божидар Митрев.

Левски игра безобразно и „сините" футболисти изглеждаха уплашени на терена, а в играта им нямаше никаква идея.

Защо се стигна до категоричната червена победа, с какво успя ЦСКА да изненада толкова много противника и къде сгреши треньорът на Левски Николай Митов?

Вижте в галерията пет извода след Левски - ЦСКА-София 0:3.