Левски след Люпко е посмешище в защита: 5 извода след 1:3 от Лудогорец | sportcafe.bg

Левски след Люпко е посмешище в защита: 5 извода след 1:3 от Лудогорец

Милен Стаменов
17.05.2017, 00:35 (обновена 20.05.2017, 15:24)

1 от 6 снимки Назад Напред

Левски - Лудогорец 1:3

Снимка: © Levski.bg

Бранителят Давид Яблонски отново показа добра успеваемост пред гола и върна Левски в мача с попадението си за 1:2. Представянето му в защита обаче беше в тон с това на целия му отбор. Ето пет извода от едно от последните дербита за сезона в Първа лига...

Лудогорец удари с 3:1 Левски на стадион „Георги Аспарухов" в динамичен и интересен сблъсък от Първа лига.

Двата отбора изиграха двубой, на който му подхожда определението „мач на кръга", създадоха множество положения и показаха, че българското първенство не е напълно безсмислено дори сега, когато почти не останаха неизвестни около крайното класиране.

Гостите излязоха напред с два бързи гола през първото полувреме чрез Марселиньо и автогол на Бурабия, отклонил удар на Вандерсон. Левски се върна в мача чрез Яблонски, но през второто полувреме продължи да изпуска шансовете си и Вандерсон наказа поредната им грешка с трети гол.

Защо „сините" изглеждат толкова зле в защита, какви грешки направи треньорът им Николай Митов този път и какво очаква тези два отбора в евротурнирите?

В галерията може да видите пет неща, които научихме от последния за този сезон сблъсък между Левски и Лудогорец.

Oще: 2016/17  2017/18  5 извода след левски - лудогорец  автогол  амаду сукуна  бабатунде адениджи  български футбол  вандерсон  георги аспарухов  георги дерменджиев  герена  грешки  даниел боримиров  дерби  дербито на кръга  димитър пиргов  евротурнири  експерименти  защита  изводи  квалификации  късмет  левски  лига европа  лудогорец  люпко петрович  малшанс  марселиньо  мехди бурабия  николай митов  орлите  отбрана  плейофи  посмешище  пропуски  първа лига  разградчани  сините  треньор  шампионска лига