Шестата поредна титла на Лудогорец е факт

Анисе откри резултата на "Лаута" тази вечер, а Лудогорец си осигури титлата рекордно рано в своята история Снимка: Getty Images

Лудогорец е шампион на България за шести пореден път.

Тимът от Разград победи с 3:0 Локомотив Пловдив при гостуването си на "Лаута" и си гарантира и на теория титлата пет кръга преди края на сезона.

"Орлите" са на върха с 19 точки аванс пред Левски и ЦСКА-София, а това е най-рано спечелената титла в тяхната история. Лудогорец подобри собственото си постижение от сезон 2013/14, когато стана шампион на 7-ми май.

Тази вечер попаденията за шампиона отбелязаха Абел Анисе в 11-ата минута, Вандерсон в 75-ата и Натанаел в 83-ата. С трите си попадения Лудогорец задмина досегашния рекорд на ЦСКА отпреди 45 години за най-много попадения в рамките на един сезон - 120. "Орлите" вече имат 122.

В края на първото полувреме се получи спречкване между играчите, след което Светослав Дяков от гостите и Димитър Велковски от домакините получиха директни червени картони.