Безмилостен Лудогорец унищожи Дунав в Русе

Мисиджан даде тон за разгрома. Снимка: ludogorets.com
Мисиджан даде тон за разгрома.

Лудогорец изигра голям мач и съсипа с 5:0 Дунав като гост в Русе в мач от шестия кръг от родния шампионат.

Първото попадение отбеляза Вирджил Мисиджан в 23-та минута. В 37-та Марселиньо удвои, а четири минути преди края на първата част Попадийн си отбеляза автогол.

В 73-та минута Жуниор Кишада покачи на 0:4. Шест минути преди изтичането на редовното време на срещата Лукоки реализира нов гол за крайното 0:5.

Русенци започнаха агресивно и бяха равностойни на шампионите в първите минути, като дори успяха да създадат проблеми на защитата на гостите.

В 5-та минута Бранимир Костадинов бе близо до гол за Дунав, но не успя да нанесе завършващ удар.

Русенци имаха отлична възможност да поведат в 14-та минута, когато Васил Шопов стреля мощно от разстояние, но вратарят на Лудогорец Броун спаси.

В 23-та минута Лудогорец поведе в резултата. Марселиньо изведе Върджил Мисиджан и холандецът не сгреши - 1:0 за Лудогорец.

Образцова атака в 37-та минута завърши с центриране на Джоди Лукоки към Марселиньо, който плонжира и с глава прати кълбото за втори път в мрежата на Дунав.

Четири минути преди почивката Лудогорец поведе с 3:0, след като Сисиньо центрира от дясно и Христо Попадийн си отбеляза автогол.

След почивката мачът се доиграваше, като Лудогорец стигна до още два гола. В 73-та минута влезлият като резерва Жуниор Кишада се разписа на празна врата след пас на Жоао Пауло.

Няколко минути преди края Джоди Лукоки бе изведен на стрелкова позиция и увенча добрата си игра с гол за крайното 5:0.