ЦСКА отново трети след победа над Пирин

Преслав Йорданов вкара първия гол за "армейците".

С ранен гол на Преслав Йорданов и късно попадение на Милчо Ангелов ЦСКА победи Пирин с 2:0 на "Българска армия" в двубой от 17-ия кръг на Първа лига и се завърна на трето място във временното класиране.

"Червените" събраха 31 точки - с 6 по-малко от Левски и 15 по-малко от лидера Лудогорец. Мачът на "Армията" започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия.

В 12-та минута ЦСКА излезе напред в резултата. Рафаел Перес отправи удар с глава, но стражът Костов изби. При добавката Йорданов не сбърка с левия крак за 1:0.

В 18-та минута Стамен Белчев направи принудителна смяна. На мястото на Арсенио Нунеш влезе Кристиян Малинов.

След половин час игра домакините можеха да удвоят, но напречната греда помогна благоевградчани.

Малко преди края на първата част пък Борислав Чорбаджийски пропусна да вкара с глава от чиста позиция.

През втората част ЦСКА продължи да доминира, а далечен удар на Станислав Манолев профуча на сантиметри от левия стълб.

Дойде ред на Кирил Десподов и Диого Виана да пробват късмета си, но вторият гол така и не падаше.

Резултатът бе оформен в добавеното време от влезлия като резерва Ангелов и ЦСКА записа втора поредна победа под ръководството на временния си наставник Стамен Белчев.