ЦСКА и Лудогорец с "хикс" на "Армията"

Бумал вкара попадението за ЦСКА.

ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 на "Българска армия" в столицата в най-интересния мач от третия кръг на шампионския плейоф в Първа лига.

Двубоят в Борисовата градина предложи своите интересни моменти, но основно властваше напрежението, а често играта се накъсваше от действията на футболистите на терена.

Със спечелената точка ЦСКА се доближи отново на три до вечния съперник Левски преди дербито следващата събота на националния стадион. През първото полувреме ЦСКА беше по-добрият отбор на терена, въпреки че и шампионите имаха няколко добри положения.

Вандерсон се опита да прехвърли Китанов още в 6-та минута, а след последвалия корнер Кампаняро стреля от границата на наказателното поле и нацели лявата греда. В средата на полувремето Бодуров шутира от 6-7 метра, но изстрелът му бе спасен от вратаря на разградчани.

Втората част започна с надмощие на "червените" и в 64-та минута сектор "Г" избухна. ЦСКА получи дузпа за игра с ръка на Паломино, но повторенията показаха, че непозволената игра на аржентинския защитник е извън наказателното поле.

Петрус Бумал самоуверено взе топката и хладнокръвно преодоля Ренан за 1:0.

След попадението Лудогорец се изнесе по-напред и в 76-та минута изравни. Вандерсон се възползва от груба грешка на "червената" отбрана, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Марселиньо, който с техничен шут от 7-8 метра вкара за 1:1.

Последваха по-добри минути за "орлите", но играта бе доста изнервена и накъсана и ново сериозно положение пред някоя от двете врати не беше маркирано.