ЦСКА-София отново удари с тройка безпомощния Левски

Давид Симао се превърна в герой с двата си гола директно от преки свободни удари

ЦСКА-София удари Левски с 3:0 в дербито от предпоследния кръг на плейофите в Първа лига.

„Червените" спечелиха категорично и напълно заслужено и по този начин си гарантираха второто място в крайното класиране, което дава право на директно участие в Лига Европа.

Левски остава на пет точки зад съперника и ще завърши трети, а за да се добере до евротурнирите ще трябва да спечели баража за Европа срещу тима на Верея.

Тази вечер на „Васил Левски" началото беше познато - ЦСКА отново започна по-силно и вкара гол от съблекалнята, точно както и в миналия мач между двата тима, спечелен със съшия резултат.

Още преди да е изминала и минута игра, Давид Симао стреля от малък ъгъл от фаул, вратарят Николай Кръстев не беше застанал добре и не очакваше такова изпълнение, затова не успя да се намеси и пусна топката във вратата си - 1:0 за ЦСКА-София.

В следващите минути Левски опита да наложи някакъв натиск, но не стигна до опасно положение и „червените" поеха контрола над мача.

Кръстев първо спаси удар на Руи Педро, после Чорбаджийски с глава не намери целта, а в 14-ата минута Десподов отлично намери Каранга в наказателното поле, но вратарят на Левски се намеси блестящо при удара с глава на нападателя.

В 17-ата минута отново Каранга беше в опасна позиция, но нямаше кой да засече подаването му в наказателното. В тези минути Левски изглеждаше напълно безпомощен в защита.

Последваха по-спокойни минути без чисти положения, докато в 37-ата минута Николай Кръстев не сбърка отново. Каранга пресече подаването му, напредна и стреля отблизо, но над вратата.

През втората част по-добрият отбор продължаваше да бъде този в червено. В 66-ата минута Десподов пропусна да направи 2:0 от чиста позиция от малкото наказателно поле. Минута по-късно вторият гол все пак падна.

Защитата на Левски отново изгледа отблизо добра атака на ЦСКА, при която Каранга беше изведен срещу Кръстев, но вратарят спаси неговия удар. При добавката Густаво Кулма не сгреши и удвои преднината на „червените".

В 71-ата минута Левски беше най-близо до гола, но далечният шут на Бурабия разтресе гредата.

В 82-ата минута Давид Симао отново застана зад топката при пряк свободен удар за ЦСКА и вкара втория си гол в мача по идентичен начин с първия - като този път всички играчи пред Кръстев се разминаха с топката, а вратарят отново не успя да се намеси добре.

Така „червените" поведоха с 3:0 и записаха втора поредна победа над Левски с този резултат, за да си осигурят един мечтан край на сезона.

А след мача феновете на Левски опитаха да съблекат фланелките на няколко от футболистите на отбора.