Безобразен Левски и безобразно съдийство, Верея покоси "сините"

Левски беше ощетен от съдиите, но с играта си не заслужаваше да вземе дори точка от мача

Левски загуби с 0:2 гостуването на Верея в първия мач след напускането на треньора Николай Митов.

"Сините" играха трагично, водени от помощник-треньора Асен Букарев, и заслужаваха да загубят, макар че основна роля за поражението им изиграха и съдиите.

През следващата седмица отборът ще бъде поет от новия наставник Делио Роси, който очевидно ще има доста работа.

Верея започна смело мача и вкара гол още в 3-ата минута. Пред пасивната защита на Левски Елиаш отклони топката към Георги Андонов и той с красив удар от въздуха извън наказателното поле направи Божидар Митрев безпомощен - 1:0.

Преди гола обаче имаше чиста засада при подаването към Елиаш, която беше проспана от страничния съдия.

В 28-ата минута Верея направи нова добра атака и поведе с 2:0. Елиаш записа втора асистенция с пас между защитата, а Венци Бенгюзов завърши точно атаката с удар по земя в ъгъла.

След шока от допуснатите два гола, Левски опита да поеме инициативата, но не създаваше нищо смислено в атака. Първото положение на гостите дойде едва към края на полувремето.

В 40-ата минута Прохазка отправи топовен изстрел отдалеч, Аргилашки с мъка изби в гредата и притичалият Димитър Пиргов вкара в опразнената врата. Голът обаче не беше признат, защото страничният съдия вдигна несъществуваща засада - а поне трима футболисти на Верея покриваха бранителя на Левски.

През второто полувреме Левски започна да комбинира малко по-смислено, но отново не създаваше опасности и се предаде далеч преди последния съдийски сигнал. В 82-ата минута Пиргов получи пресилен директен червен картон след като извърши фаул в своята половина и съдията прецени, че е бил последен в защитата. Защитникът обаче и без това вече имаше едно официално предупреждение.

В самия край Верея можеше да отбележи и трети гол, но Здравко Илиев пропусна сам срещу Митрев.

След три изиграни мача в Първа лига Левски има 4 т. и се подвизава в средата на класирането, докато Верея събра 7 т. и поне временно е на второ място.