Резервите на Лудогорец удариха ЦСКА-София на "Армията"

Мисиджан вкара единствения гол в мача след грешката на Георги Китанов

Шампионът Лудогорец победи с 1:0 като гост ЦСКА-София в дербито на кръга от новия сезон на Първа лига.

Въпреки че бяха излезли с доста резервни футболисти (Кешеру не попадна в групата, Моци беше резерва, а Кафу и Дяков влязоха след почивката), разградчани стигнаха до победата след фатална грешка на вратаря на домакините Георги Китанов, а ЦСКА направи твърде малко в предни позиции и остава без победа над Лудогорец за първенство.

От първите минути на "Българска армия" ЦСКА-София заигра грубо, а гостите им отвърнаха и нарушенията преобладаваха над смислените комбинации.

За първата част съперниците си размениха по едно положение. В 24-ата минута подхлъзване на Бодуров позволи на Жоао Паоло да стреля, но Китанов спаси вратата си. В 36-ата минута Кирил Десподов получи добра топка и веднага стреля силно, но право в Хорхе Броун, който успя да избие.

Второто полувреме започна с гол за Лудогорец. В 49-ата минута Китанов излезе да пресече дълъг диагонален пас, но не беше подготвен и изпусна топката в краката на Върджил Мисиджан, който не пропусна да отбележи в опразнената врата за 1:0.

В 58-ата минута Кевин Меркадо, който вече имаше жълт картон, падна твърде престорено в наказателното поле след единоборство с Анисе и реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт картон за симулация. Така ЦСКА-София трябваше да доиграе с човек по-малко.

"Червените" стигнаха до няколко нелоши ситуации, но им липсваше точност в завършващия удар, а Лудогорец също не успя да отбележи при няколкото си опасни контраатаки.

Така Лудогорец спечели първи три точки в актива си от първия си мач за сезона - двубоят им срещу Левски от първия кръг беше отложен. ЦСКА-София остава с 1 т. от равенството 1:1 със Славия преди седмица.