Къде са те сега: Еврогероите на Левски от 2006-а | sportcafe.bg

Къде са те сега: Еврогероите на Левски от 2006-а

13.07.2017, 16:50 (обновена 17.07.2017, 18:15)

1 от 23 снимки Назад Напред

левски-шалке

Снимка: © getty

Отборът на Левски от сезон 2005-06 стигна до четвъртфиналите на Купата на УЕФА, където загуби от Шалке. Последният мач на "сините" бе в Гелзенкирхен и завърши 1:1.

Вчера Левски започна битката срещу Хайдук Сплит от втори предварителен кръг на Лига Европа.

„Сините" за пръв път от седем години насам отстраниха съперник в евротурнирите, след като победиха с 3:1 Сутиеска в София и завършиха наравно като гост.

Прокобата вече е развалена и играчите на Николай Митов ще се опитат да зарадват вярната си публика със силно представяне, макар че задачата никак няма да е лека.

Тя не бе такава и преди 12 сезона, когато Левски си спечели славата на евробоец.

През 2005-06-а „сините" тръгнаха на паметния си европоход в турнира за Купата на УЕФА (сега Лига Европа) и стигнаха чак до четвъртфиналите, където бяха отстранени от Шалке 04 с 2:4 общ резултат.

Вижте в галерията къде са сега героите от онзи паметен състав на Левски, който година по-късно стана и първият български клуб в групите на Шампионска лига.

Oще: 2006 година  герена  герои  европоход  купата на уефа  къде саа те сега  левски  пркоба  сезон 2005-2006  удинезе  футболисти  четвъртфинали  шалке