ЦСКА и Левски се захапаха, но не успяха да се победят

Франсис Нар откри резултата в 34-ата минута, но през второто полувреме ЦСКА изравни
На трибуните за мача беше собственикът на Левски Спас Русев, а от лагера на символичните домакини камерите показаха Данаил Ганчев и Стойчо Стоилов

ЦСКА-София и Левски завършиха наравно 1:1 във възобновеното дерби между „сини" и „червени".

Пред около 25 000 зрители на националния стадион „Васил Левски" двата отбора предложиха динамичен мач с нелошо ниво, макар че в него чистите голови положения почти липсваха.

Преди мача сините фенове направиха своеобразно траурно шествие, отбелязващо смъртта на истинския ЦСКА, а скандиранията на агитката бяха против Литекс.

На трибуните също беше интересно, като в хореографията на Левски се видяха бели кръстове (отново изразяващи смъртта на вечния враг), а в тази на ЦСКА - транспаранти с някои от легендарните футболисти в историята на „армейците".

Изненадата в състава на ЦСКА беше включването на 18-годишния Александър Георгиев като титуляр по левия фланг. В Левски Люпко Петрович остави Аниете резерва и предпочете Бурабия в титулярния състав, но не беше доволен от него и през втората част го замени с Краев.

В първите минути ЦСКА беше по-активният отбор и достигна до няколко ситуации за гол. Още във втората минута Руи Педро стреля с глава след центриране отдясно, но неточно.

В 7-ата минута Рубен Пинто отправи чудесен удар отдалеч точно под гредата, но Боян Йоргачевич беше на мястото си и изби в корнер. Отново пред Пинто се откри възможност две минути по-късно, но този път стреля далеч от целта.

След това играта се накъса и мачът постепенно се изнервяше все повече от зачестилите нарушения. Реферът Ивайло Стоянов не бързаше с картоните, все пак официално предупреден беше Адениджи в 22-ата минута.

В 33-ата минута Георги Китанов не успя да улови топката след центриране от статично положение на Бурабия, но „сините" не успяха да се възползват. Минута по-късно обаче Левски откри резултата. Защитата на ЦСКА не успя да изчисти една топка, Прохазка реагира бързо и изведе в коридор Адениджи отдясно.

Нигериецът подаде в наказателното по земя и непокритият Франсис Нар безпроблемно засече във вратата на Китанов за 1:0.

Така завърши и първото полувреме.

На почивката ЦСКА извърши смяна и вместо младия Георгиев влезе централният нападател Преслав Йорданов.

След 50-ата минута „армейците" наложиха натиск, но отново не успяваха да стигнат до чисто положение. В 55-ата минута ЦСКА имаше претенции за игра с ръка на Минев в наказателното, но те доведоха единствено до жълт картон за Антон Недялков за протест.

Левски отново изравни играта и в 69-ата минута достигна до златен шанс да реши мача - при чисто положение след контраатака. Георги Костадинов беше изведен от Адениджи и остана сам срещу Георги Китанов, като дори имаше опция да подаде вдясно от себе си на Сашо Александров. Той обаче реши да завършва сам и стреля право във вратаря.

В 75-ата минута Недялков центрира отляво, а Йоргачевич и Преслав Йорданов тръгнаха към топката. Вратарят достигна първи и игра с кълбото, но Йорданов се спъна в него и Ивайло Стоянов без колебание отсъди дузпа за ЦСКА.

Самият Преслав Йорданов застана зад топката и от бялата точка порази десния ъгъл на Йоргачевич за 1:1.

До края и двата отбора не искаха да поемат рискове и не създадоха почти нищо. В 91-ата минута резервата Виктор Генев игра с глава след центриране на Аниете, но не успя да уцели вратата. В последната минута от добавеното време Диого Виана получи жълт картон за симулация в наказателното поле и с това мачът завърши.

Така Левски прекрати серията си от поредни победи в първенството, но остава на първо място в класирането с 24 т. ЦСКА-София е трети с 18.