ЦСКА-София не се даде на Лудогорец в Разград

Фернандо Каранга вкара изравнителния гол за гостите

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 1:1 в дербито от 34-ия кръг на Първа лига.

След мача в Разград шампионите бяха наградени за шестата си поредна титла, но преди да започнат празненствата те спретнаха здрава битка с "червените".

След равностойна игра и по няколко ситуации и пред двете врати, домакините откриха резултата към края на полувремето. В 41-ата минута ЦСКА сгреши в своята половина, Чорбаджийски се забави да върне към вратаря Китанов, а той изрита нескопосано напред. Топката попадна на крака на Дяков, който в близост до централната линия я посрещна и с фамозен прехвърлящ удар без подготовка матира излезлия напред Китанов - 1:0.

В 63-ата минута гостите изравниха. Защитата на Лудогорец не се подреди добре при контраатака на "армейците", Кирил Десподов беше оставен да пробие и да стреля, а след получилия се рикошет притичалият Фернандо Каранга отблизо завърши за 1:1.

След равенството се запази разликата от 16 точки между двата отбора в класирането. Лудогорец е убедителен шампион, а ЦСКА-София е с 5 точки пред Левски в спора за второто място.