Ботев Пловдив е на финал за Купата на България

Тодор Неделев отбеляза победната дузпа в първия мач, а сега осигури асистенция за Антонио Вутов при гола на Ботев

Ботев Пловдив е първият финалист за Купата на България. В полуфинала реванш от турнира "канарчетата" завършиха 1:1 с Верея като домакини и благодарение на победата с 1:0 в първия мач се класираха за финала.

Антонио Вутов откри за Ботев в 34-ата минута след прекрасно центриране на Тодор Неделев и изстрел с глава. Верея обаче успя да изравни чрез Васил Калоянов в 61-ата минута след поредното увисване на вратаря Георги Георгиев при ъглов удар.

Така гостите разполагаха с половин час, за да отбележат победен гол, с който щяха да отстранят Ботев. Футболистите на Николай Киров обаче удържаха и ще спорят за трофея в решителния мач.

Техен съперник ще бъде Лудогорец, който в другия полуфинал победи с 4:0 Литекс и утре ще изиграе протоколен реванш.