Втора загуба за България на Евро 2017 след кошмарен мач срещу Германия

След загубата от Англия с 0:2, днес България отново пусна голове в началото на двете полувремена

България допусна втора загуба на Европейското първенство до 19 г. в Грузия. Юношеският национален отбор падна тежко с 0:3 от Германия след ужасно начало на мача и решаваща тесла от главния съдия Сергей Лапошкин.

Срещата се разви кошмарно за нашите. Германците откриха още при първото си положение, когато Етиен Аменидо беше оставен да стреля от наказателното поле, топката рикошира в крака на Андреа Христов и стана неспасяема за Наумов - 1:0.

В 17-ата минута положението на българите стана още по-тежко. Андреа Христов остави Аменидо зад гърба си и го събори в наказателното като последен в защитата. Реферът веднага даде червен картон на защитника и отсъди дузпа за Германия, която Гюл превърна в гол за 2:0, а нашите доиграха мача с човек по-малко.

След средата на полувремето България преодоля шока от лошото начало и погледна по-смело към вратата на Германия. В 34-ата минута беше златният шанс за юношите, когато Калоян Кръстев излезе сам срещу вратаря Бансен и беше спънат от него в наказателното поле, но вместо дузпа и червен картон за стража, съдията отсъди само ъглов удар.

В началото на второто полувреме Йорданов получи шанс да обстрелва вратата, но ударът му от около 17 метра мина над целта. В 53-ата минута Добрев спъна Аменидо и съдията не се поколеба да даде втора дузпа за Германия. Фриде я вкара за крайното 3:0, а до края България можеше и да получи още голове, но Наумов спаси опасен шут на Баркок, а германците пропуснаха останалите ситуации.

На България предстои третият мач от групата срещу Холандия в неделя, но националите вече нямат шансове да прескочат групата и след срещата с "лалетата" си тръгват от Европейското първенство.