Берое нанесе първа загуба на Литекс за сезона

Спас Делев бе героят за Берое в Ловеч.

Литекс регистрира първа загуба за сезона след 0:1 срещу Берое в мач от седмия кръг от "А" група. Успехът в Ловеч остави старозагорци единствения тим в елита без поражение до този момент. В герой за страозагорци се превърна Спас Делев, който отбеляза единственото попадение.

В 17-та минута, след грешка на Хенри Рохас, Елиаш изведе Делев между двама бранители на Литекс, а нападателят на Берое без да се бави от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Винисиус Баривиейра за 0:1.

Ловчалии реагираха веднага на негативния за тях развой на мача. в 23-та минута Асприля навърза бранител на гостите, подаде на Хенри Рохас в наказателното поле, но вратарят на Берое Благой Макенджиев отрази удара на колумбиеца.

Още няколко добри положения имаха домакините до края на първата част. И през втората част Литекс продължи да търси изравняването, но резултатът не се промени.