Левски не спира да се дъни преди дербито

Левски и Локомотив Горна Оряховица завършиха наравно 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 21-ия кръг на Първа професионална лига.

"Сините" са втори в класирането с три точки преднина срещу следващия си съперник ЦСКА-София, докато Локо измести Нефтохимик от 12-а позиция в шампионата.

Двата отбора си размениха по едно положение през първото полувреме. За Левски пропуск в 16-та минута направи Амаду Сукуна, който получи топката на чиста позиция от Франсис Нар, но не успя да вкара първия гол в мача. Само пет минути по-късно пък Боян Йоргачевич спаси опасен удар на Владислав Узунов, който не успя да уцели вратата при втория си опит.

Левски поведе в резултата само две минути след началото на второто полувреме, когато Антонио Аниете центрира в наказателното поле и Бабатунде Адениджи засече топката в мрежата на Локомотив, след като се появи на терена на почивката при смяна със Сукуна.

Локомотив обаче изравни в 58-та минута. Давид Яблонски отрази удар на съперник от голлинията на Левски, но при последвалото центриране бранителят на "сините" беше надскочен от Рахави Кифуети, който изравни с глава.

Йоргачевич спаси Левски от неприятна загуба, след като в 81-та минута отби с класа два удара към вратата си. Първо резервата Софиан Муса стреля опасно, а след това Игор Джоман принуди сърбина да покаже рефлекс и да спаси точката за домакините.