ЦСКА, Берое и Дунав мачкат за Купата

Кубемба се разписа на три пъти за успеха на ЦСКА

ЦСКА-София мина безпроблемно през Несебър с 4:1 на 1/16-финалите за Купата на България.

Старши-треньорът на „червените" Стамен Белчев направи много промени в състава си и пусна предимно резерви за гостуването на тима от Втора лига, но това по никакъв начин не се отрази на резултата. Кевин Кубемба отбеляза хеттрик за „армейците" още до 60-ата минута и интригата в мача изчезна.

В самия край съперниците си размениха по още едно попадение, след като Кирил Десподов направи 4:0 в 89-ата минута, а после Николай Бодуров си вкара автогол с глава и така Несебър все пак се отчете с почетно попадение.

Първодивизионните Берое и Дунав също нямаха проблеми в този етап на Купата на България. Старозагорци победиха Севлиево с 2:0, а Дунав се наложи с 4:1 над Сокол Марково.

Левски ще изиграе своя 1/16-финал днес от 19:00, а съперник на "сините" е Ботев Гълъбово.