Левандовски спаси Байерн в първия мач за годината

Левандовски отново беше водещата фигура за Байерн, а победният му гол стана след виртуозно овладяване на топката Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен откри годината с труден успех с 2:1 в гостуването на Фрайбург.

Шампионите постигнаха обрат с два гола на Роберт Левандовски и имат шест точки преднина на първото място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга.

В 4-ата минута домакините откриха резултата чрез Яник Хеберер, който беше изведен сам срещу Нойер и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Байерн натисна и в 35-ата минута стигна до изравняване, след като Левандовски засече центриране на Дъглас Коща от ъглов удар.

През втората част обаче баварците имаха трудности и така и не успяваха да вкарат отново. В 91-ата минута Левандовски стана герой и отбеляза победния гол. Той овладя по невероятен начин центриране на Рибери, първо с гърди и после с десния крак, за да стреля прецизно с левия за крайното 2:1 за своя отбор.

Така Байерн вече има 42 точки на първото място, а Фрайбург е осми с 23.