Юмруци или шутове?

Собственикът на ЦСКА Димитър Борисов се кани да глоби Делев и Стоянов за скандала между тях в четвъртък, но може би трябва да размисли Снимка: БГНЕС

ЦСКА развесели стадион "Иньоню" с боя между двама футболисти на възстановителната тренировка след мача в четвъртък. Турците се хилеха, българската агитка се чудеше какво става...

Всъщност - може би няма лошо. Така поне Спас Делев и Коста Стоянов показаха, че някакъв борбен дух е останал в телата им. Ако има ищах за бой, значи има някаква злобичка в тия момчета. Щото доскоро и това бе под съмнение.

Но обяснението на Спас, че се ядосал задето не е е титуляр, е смущаващо. От началото на сезона Делев почва в 11-те почти във всеки мач. Вкарал е един гол- А е нападател. Така че сякаш е по-добре да защити желанието си да се доказва с шутове, а не с юмруци.

Коста Стоянов игра за първи път в официален мач от пролетта. Но не се би нито веднъж през месеците, когато бе в изгнание на пейката, че даже извън групата. Да се чудиш момчето няма живец за битка ли, или просто е възпитано и мъжки стиска зъби.

Не че сме пионери и в такава разправия между съотборници. Преди 6 години две негърчета от Беверен разсмяха "Герена" и се сбиха с последния сигнал на мача с Левски. Е добре им се посмяхме тогава, направихме си и сериозен майтап по вестници и телевизии. Само дето на реванша не беше смешно, щото едно от тия негърчета (Ромарик) вкара за 1:0 и Левски отпадна.

В шампионския Блекбърн преди години Дейвид Бати и Греъм льо Со се сбиха на терена по време на мач със Спартак (Москва) от Шампионската лига. Кени Далглиш ги изхвърли от отбора. Но те двамата година по-късно делиха една стая при гостуването на Англия в Рим (0:0), играха като лъвове и допринесоха рамо до рамо за класирането на националния за световното през 1998 г.

Та и Коста и Делев може да са се сбили за добро. Нищо чудно срещу Порто Стоянов да пробие и да подаде на Спас, който да вкара красив гол. Тоест - поправка. Ще бъде чудно, защото изобщо не се вижда как ЦСКА ще вкара гол в тази група на Лига Европа, но какво ни пречи поне да помечтаем...

На едно знаме на големия враг Левски е цитирана стара революционерска фраза на Че Гевара - Без битка няма победа! Дано пък битките в ЦСКА доведат до някакво съживяване. На терена в Истанбул между другото за първи път през сезона се видяха надежди за такова нещо.