Браво! И не само на Ивет!

Бравото отива при общо четири момичета

Ивет Лалова завърши седма във финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. Позицията на българката не предполага най-голямото браво, но не е точно така.

Лалова-Колио подобри личното си постижение от първенството в Рим през 2004 година (!). 31-годишната българка завърши с време 22.32 секунди, като подобри с 19 стотни предишното си върхово постижение.

Освен това, нашето момиче финишира във финала с време по-добро от онова преди 11 години – 22.41 сек. Но не е само Ивет, която ни донесе радост в Пекин досега.

Невероятната Габриела Петрова остана в подножието на върха, като се класира четвърта във финала на тройния скок. Габи подобри личния си рекорд, след като скочи 14.66 м и остана на 11 см от бронза.

Неостаряващата Венелина Венева не успя да се класира за финала на високия скок, но записа рекорд, който ще остане в историята. 41-годишната българка взе участие на девето световно първенство и се превърна в първата атлетка в тази дисциплина с подобно постижение.

Друга българка – Мирела Демирева – успя да намери място сред 13-те финалистки в скока на височина. Демирева записа резултат от 192 сантиметра и в събота ще се бори за медал.

Така че – бравото отива и за четирите ни момичета, които ни представиха достойно на шампионата на планетата по лека атлетика в Пекин.