Реднап: Балотели трябваше да бъде изгонен

Според Реднап, Балотели е трябвало да бъде изгонен заради нарушение срещу Паркър Снимка: Getty Images/Guliver

Марио Балотели трябваше да бъде изгонен заради грубото му нарушение срещу Скот Паркър, обясни мениджърът на Тотнъм Хари Реднап. С гол на Балотели от дузпа в последната минута Сити спечели с 3:2, а Реднап недоволства, тъй като Марио изрита в главата Скот Паркър.

Инцидентът между Балотели и Паркър остана ненаказан от съдията Хауърд Уеб, а малко преди това италианецът вече беше получил жълт картон.

"Според мен, Балотели трябваше да бъде изгонен", беше категоричен Реднап.

Балотели влезе като резерва през второто полувреме и почти веднага се сдърпа с Паркър.

Първото им съприкосновение изглеждаше случайно, но вторият им сблъсък вече беше умишлен и точно него Хари има предвид.

"Първият сблъсък наистина беше случаен, но при втория Марио направо изрита Скот в главата - допълни мениджърът на Тотнъм. - Това не е първият път, в който той прави нещо подобно и съм сигурен, че няма да е последният.

"Все пак, аз съм последният човек, който трябва да говори дали един играч е трябвало да бъде изгонен или не.

"Но нарушението на Марио беше фрапиращо. Той понякога отвръща по този начин на сблъсъци с друг играч. Скот има контузия на главата."

Гневът на Реднап се засили, след като точно Балотели отбеляза победния гол за Сити от дузпа, а с този успех тимът на Роберто Манчини остана на върха на Висшата лига и нанесе тежък удар на амбициите на Тотнъм за титлата.

Сити поведе с 2:0 с голове на Самир Насри и Джолиън Лескът, но Тотнъм изравни чрез Джърмейн Дефоу и Гарет Бейл, а дузпата на Балотели падна в последната минута на продължението на мача.

Според Реднап Балотели изобщо не е трябвало да е на терена, още по-малко пък да изпълнява решителната дузпа.

Реднап допълни следното: "Това са решения на мениджъра на Сити. Аз си имам мнение по въпроса, но не харесвам факта, че едни играчи ритат други в главите докато всички около тях се опитват да играят футбол. Не смятам, че това мое мнение е погрешно.

"Когато удариш някого с крак в главата, докато и двамата сте на земята, това вече е прекалено. Това изобщо не е хубава постъпка."

Треньорът на Сити Дейвид Плат, който замени Манчини на пресконференцията след мача, заяви, че не е видял инцидента, при който Балотели ритна с пета Паркър и обясни, че не може да го коментира.

"Не видях този инцидент, докато не го гледам на запис не мога да коментирам. Това, което всички знаем е, че телевизията осигурява различни гледни точки и понякога не всичко изглежда така, както си мислим ние", обясни Плат.