Изненада: Нико Розберг се отказа от Формула 1

Нико Розберг изненадващо обяви оттеглянето си от спорта Снимка: getty
Нико Розберг изненадващо обяви оттеглянето си от спорта

Световният шампион Нико Розберг изненадващо обяви оттеглянето си от Формула 1. 31-годишният германец, който само преди дни спечели първата си световна титла, побеждавайки съотборника си в Мерцедес Люис Хамилтън, заяви, че се оттегля от спорта.

„Качих се на най-високия връх, така че това изглежда като правилното решение. От 25 години насам единствената ми мечта е била да стана световен шампион във Формула 1. Благодарение на усилената работа, на болките, на жертвите, постигнах целта си“, написа Розберг във Facebook.

Нико спечели девет от общо 21 състезания този сезон и стана световен шампион, изпреварвайки Люис Хамилтън с пет точки в генералното класиране.

Розберг, който е син на световния шампион от 1982 – финландецът Кеке – дебютира във Формула 1 през 2006 г. в Гран при на Бахрейн, където финишира седми.

Шефът на Мерцедес Тото Волф сподели, че е изненадан от решението на Розберг: „Сега ще трябва да обмислим възможностите си и ще се заемем с това още в понеделник.“

Розберг участва в 206 състезания по време на кариерата си във Формула 1. От тях спечели 23, качвайки се на почетната стълбичка 57 пъти.