Последен ден от Висшата лига: Ливърпул се завърна в ШЛ, Арсенал е аут

Последен ден от Висшата лига: Ливърпул се завърна в ШЛ, Арсенал е аут Снимка: Getty

Ливърпул победи с 3:0 Мидълзбро на "Анфийлд" и така изпълни задачата си, завършвайки в топ 4 в крайното класиране на Висшата лига.

Жоржиньо Вайналдум даде аванс на домакините в добавеното време на първата част. Филипе Коутиньо удвои в 51-та минута, а Адам Лалана направи 3:0 пет по-късно.

Манчестър Сити ще играе в Шампионската лига за седми пореден сезон, след като завърши на трета позиция в Премиър лийг.

За тази цел "гражданите" трябваше да спечелят гостуването си на Уотфорд в последния кръг и те го сториха по безапелационен начин - 5:0.

Манчестър Юнайтед завърши кампанията в Премиър лийг с победа, надделявайки с 2:0 над Кристъл Палас на "Олд Трафорд". Двубоят нямаше отношение към крайното класиране, тъй като бе ясно, че при всякакъв развой "червените дяволи" ще завършат на шесто място.

Това, в съчетание с факта, че в сряда Манчестър Юнайтед играе с Аякс на финала в Лига Европа, накара Жозе Моуриньо да заложи на доста млад състав. Именно един от дебютантите - Джош Харъп, откри резултата в 15-ата минута. Пол Погба удвои четири минути след това.

Отборът на Арсенал няма да играе в Шампионската лига за първи път от 19 години насам.

"Артилеристите" финишираха на пето място в крайното класиране на Премиър лийг и така не се класира за най-комерсиалния европейски клубен турнир за първи път през 21 век.

Днес лондончани победиха с 3:1 Евертън в последния кръг и се надяваха на грешни стъпки от страна на Ливърпул и Манчестър Сити. Конкурентите обаче не сбъркаха и така успехът над "карамелите" не успя да затопли никого на "Емиратс".

Хари Кейн от Тотнъм защити голмайсторския си приз, след като завърши сезона с 29 попадения, изпреварвайки с четири Ромелу Лукаку от Евертън. За да е сигурен в триумфа си, нападателят на Тотнъм наниза хеттрик при разгромното 7:1 над изпадналия вече Хъл Сити като гост.