Тотнъм опита, но не успя да спре мощния Челси. "Сините" са на финал! | sportcafe.bg

Тотнъм опита, но не успя да спре мощния Челси. "Сините" са на финал!

22.04.2017, 19:34 (обновена 22.04.2017, 21:11)
тотнъм - челси

Челси очаква съперника си в двубоя за трофея, който ще бъде определен от Арсенал и Манчестър Сити.

На два пъти Тотнъм догонваше в резултата, за да изравни до 2:2, но след това бе пречупен с два безответни гола, с които Челси си осигури успеха с 4:2 и класиране за финала на турнира за ФА къп.

Препълнените трибуни на "Уембли" видяха голям мач, а отборът на Антонио Конте заслужено постигна триумфа над основния си конкурент и за титлата във Висшата лига. "Сините" водят с 4 точки 6 кръга преди края на шампионата.

Но битката в първенството остана на заден план, когато двата отбора стъпиха на "Уембли" и се вкопчиха в битка за място на финала на най-стария турнир.

Трябва да се отбележи, че при 2:2, петнайсетина минути преди края, Конте направи и последната си смяна, сякаш за да подскаже: "Изобщо не мислим за продължения".

И тактиката му успя, въпреки че Челси трябваше да се бори със зъби и нокти срещу пределното мотивирания градски съперник. Надохдчивите смени в перфектното време и тактиката на италианския специалист натежаха решаващо.

Още в петата минута Вилиан откри резултата, след като изпълни добре пряк свободен удар, прехвърли стената и прати топката в ъгъла.

Тотнъм отговори подобаващи и в 18-та минута Кейн оклони с тила си центриране на Ериксен, пращайки топката в далечния ъгъл.

"Шпорите" заиграха по-добре, но груба грешка на Хьон Мин-Сон, който фоулира Моузес за дузпа им костваше ново изоставане в резултата. Вилиян бе точен от бялата точка, вкарвайки втория си гол.

Второто полувреме започна страхотно за Тотнъм. В 52-та минута Ериксен центрира по перфектен начин в наказателното поле, където Деле Али изскочи между Луис и Аспиликуета и простреля отблизо Куртоа.

В 60-та минута в игра за Челси се появиха Диего Коща и Еден Азар, които замениха Батшуай и Вилиан, а в 74-та влезе Фабрегас за Педро.

И секунди по-късно Челси вкара трети.  Топката стигна до Азар, който с левия крак я прати в ъгъла за 3:2.

В 80-та минута Неманя Матич реши всичко след страхотен гол, дошъл след удар от над 25 метра. Топката влезе точно до сглобката на гредите в горния десен ъгъл - 4:2.

Така Челси очаква съперника си в двубоя за трофея, който ще бъде определен от Арсенал и Манчестър Сити в неделя с начален час 17:00.

Oще: антонио конте  еден азар  маурисио почетино  тотнъм  фа къп  челси