Минимални победи закрепиха Арсенал и Челси в топ 4

Йозил донесе победата на Арсенал Снимка: Getty Images
Йозил донесе победата на Арсенал

Домакински победи с по 1:0 записаха Челси и Арсенал в днешните си мачове от Висшата лига.

Шампионите надвиха Саутхемптън и събраха 38 т. на третото място в класирането. Толкова точки има и вторият Манчестър Юнайтед, който утре играе с Уест Бромич.

Гола за победата на Челси вкара Маркос Алонсо в самия край на първата част. Испанецът насочи отлично топката от пряк свободен удар и преодоля Фрейзър Форстър.

По същото време Арсенал победи Нюкасъл у дома с гол от воле на Месут Йозил в 23-ата минута. "Артилеристите" доминираха през целия мач, но не успяха да постигнат по-изразителна победа. С трите точки тимът на Арсен Венгер поне временно се изкачва на четвъртото място с 33 т.