Петима юноши, на които Зидан даде шанс

Сред тях бе и неговият син Енцо Снимка: getty
Сред тях бе и неговият син Енцо
Ашраф Хакими
18-годишният десен бек дебютира с пълни 90 минути срещу Еспаньол. Здравословните проблеми на Карвахал се оказаха добри новини за него, след като и Данило бе продаден това лято. Така мароканецът, който е сред най-големите таланти от школата на клуба, най-сетне получи шанс за изява и при мъжете. И то в Ла Лига, където се очертава да изиграе още мачове този сезон.
Снимка: getty
Мариано Диас
Каталунецът с доминикански корени бе налаган от Зидан през миналия сезон и дори записа 5 минутки в ШЛ срещу Легия Варшава. Зизу разчиташе на него най-вече за Купата на краля, но Диас получи и 8 участия в Ла Лига, преди да бъде продаден това лято на Олимпик Лион срещу 8 млн. евро.
Алваро Техеро
Техеро също е десен бек и основен играч за Б отбора на Реал – Кастийя. Той бе първият, на когото Зизу се довери, след като го пусна в последната минута за Купата на краля срещу Кадис още през сезон 2015/16. През следващата кампания получи пълни 90 минути в турнира срещу Културал Леонеса, но като ляв бек, където се отличи с асистенция за успеха с 6:1. В Ла Лига обаче все още има само минутка игра. Все пак липсата на алтернативи на десния бек може да му осигури още един шанс да се изяви в първия отбор на Реал.
Енцо Зидан
Най-големият син на Зидан получи само една възможност да играе с възпитаниците на баща си. Той дебютира с пълни 90 минути и гол срещу Културал Леонеса за Купата на краля през миналия сезон, а от този вече е играч на Алавес.
Енцо Зидан
Рубен Янес
Янес също дебютира срещу Културал Леонеса. Вратарят обаче влезе само за 14 минути и през тях успя да опази вратата си суха. Тази година бе пуснат като свободен трансфер в Хетафе, а от там го отдадоха под наем в Кадис, където вече има два пълни мача.
Рубен Янес

През последните години Реал Мадрид редовно е обвиняван, че залага само на звездни селекции и пуска талантите от собствената си школа да си тръгнат, без дори да им даде шанс.

Откакто Зинедин Зидан е треньор на отбора обаче, цели петима младежи от школата на тима са дебютирали за мъжкия състав на „кралете".

Последно това направи Ашраф Хакими, който игра цял мач при победата над Еспаньол на 1 октомври.

Той стана и третия юноша, който прави дебют в Ла Лига под ръководството на Зизу от януари 2016-а насам.

Ашраф е поредният, но едва ли ще бъде последният, тъй като Зидан показа ясно, че е готов да дава шанса на младите. Той вече наложи в първия тим играчи като Асенсио, а всички трансфери на отбора това лято бяха обвързани с развитието на играчи - Йоренте, Себайос, Ернандес.

Зидан дори се отказа да привлича заместник на Мората, като предпочете да разчита на Борха Майорал.

Вижте в нашата галерия петимата играчи от школата, които дебютираха за първия отбор при Зизу и какво последва.