Реал отново на точка зад Барса

Бейл отбеляза и двете попадения за Реал.

Гарет Бейл вкара два гола при победата на Реал Мадрид с 2:0 над Леванте в мач от 27-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Европейските клубни шампиони са втори в генералното класиране на Примера дивисион и изостават с точка от лидера Барселона, който победи с 2:0 Ейбар в събота.

Бейл даде аванс на столичаните в 18-та минута при добавка, с което даде изражение на натиска на Реал през първото полувреме. Той сложи край на серията си от девет поредни мача без попадение, а в 40-та минута вкара и втория си гол в мача.

Кристиано Роналдо стреля от ъгъла на наказателното поле и топката се насочи към далечната греда, но издърпвайки крака си Бейл я чукна в мрежата на Леванте за крайното 2:0.

Уелският национал се размина и с трето попадение през втората част, а Карим Бензема удари греда с топовен изстрел от воле.

Двата гола на Бейл обаче се оказаха достатъчни за крайния успех и Реал съкрати аванса на Барселона. В следващия 28-и кръг на Примера феновете ще получат част от отговорите около битката за шампионската титла. Именно в него Реал гостува на лидера Барселона на "Ноу Камп".