Луд мач за Челси и Конте отново в прегръдките на феновете

Резервата Миши Батшуай с два гола Снимка: Getty Images
Резервата Миши Батшуай с два гола

Челси постигна трудна победа с 4:2 над Уотфорд у дома в първия двубой от деветия кръг във Висшата лига. „Сините” поведоха, след което мачът премина през два обрата, за да може все пак победата да отиде на сметката на домакините.

Педро откри резултата още в 12-ата минута с изключителен гол. Испанецът стреля фалцово извън наказателното поле, топката рикошира в дясната греда и влетя в мрежата на Гомеш, който дори не помръдна.

В самия край на първото полувреме и точно след почивката Уотфорд направи пълен обрат. Абдулайе Дукуре изравни в добавеното време на първата част, а четири минути след подновяването на играта гостите стигнаха до 2:1 чрез Роберто Перейра.

„Стършелите” бяха по-добрият отбор в тези минути и заслужено поведоха, а секунди преди втория гол Ричарлисон, който асистира за него, също можеше да се разпише, но пропусна, останал сам на гола мрежа.

„Сините” постепенно си върнаха преимуществото. Неефективният Алваро Мората бе заменен и 10 минути след влезе в игра, Миши Батшуай изравни. Челси продължи да търси победата и три минути преди края Сесар Аспиликуета направи резултата 3:2.

Крайното 4:2 оформи Батшуай с втория си гол в срещата, възползвайки се от грешка в отбраната на гостите.

Победата изкачи шампионите на чеътвъртото място, измествайки именно Уотфорд, 16 точки, на шест зад лидера Манчестър Сити, докато „стършелите” остава с 15 и вече са пети.