Луис Енрике донесе Купата на Краля на сбогуване с Барса

Меси отново беше основната фигура при успеха на Барса, а Луис Енрике завърши своя период начело на отбора с трофей Снимка: Getty Images

Барселона взе трофей в последния мач на Луис Енрике начело на отбора.

Във финала за Купата на Испания каталунците спечелиха с 3:1 срещу Алавес и завършиха с оптимизъм един сезон, който им поднесе разочарования в испанското първенство и в Шампионската лига.

Тази вечер Барса си реши мача още през първото полувреме и след два гола малко преди почивката вече можеше да мисли за празненствата. Все пак Алавес беше близо до това да вкара първи, но 27-ата минута шансът не беше с Ибай Гомес и ударът му се удари в гредата, а после топката се разходи по голлинията.

Само три минути след това Лионел Меси откри резултата след подаване на Неймар и перфектен изстрел с левия крак - 1:0.

Още в 33-ата минута Алавес изравни с невероятен фалцов удар на Тео Ернандес от фаул, при който Силесен беше безпомощен и резултатът стана 1:1.

В 45-ата минута Меси прекрасно отвори играта надясно към Андре Гомеш, който веднага пусна на Неймар и бразилецът засече точно за 2:1, макар че изглежда се намираше в тънка засада.

В третата минута от добавеното време на първата част Меси направи изключителен рейд и изведе Пако Алкасер сам срещу вратаря - а Алкасер не пропусна да вкара за 3:1.

Така каталунците взеха Купата на Испания за рекорден 29-и път.