Клоп: Имаше дузпа и червен картон за Лукаку

Юрген Клоп се почувства ощетен след равенството 0:0 с Юнайтед Снимка: Getty Images
Юрген Клоп се почувства ощетен след равенството 0:0 с Юнайтед

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се оплака, че съдията не е отсъдил дузпа за неговия отбор и че не е показал директен червен картон на Ромелу Лукаку.

Белгийският нападател закачи с бутоните си падналия Деян Ловрен, заради което бяха и претенциите на Клоп.

„Съдията можеше да ни даде дузпа. А може би и онази ситуация между Лукаку и Ловрен беше за червен картон. Две ситуации, които ако бяха отсъдени по друг начин, може би резултатът щеше да е друг”, каза германецът след равенството 0:0 с Юнайтед.

„Добро представяне, с което мисля, че заслужавахме трите точки. Нямахме късмет в две-три ситуации, като трябва да отчетем и голямото спасяване на Де Хеа.”

Жозе Моуриньо пък сподели, че е доволен от точката, спечелена на „Анфийлд”. Португалецът бе избрал изключително дефанзивно насочена система, която проработи, Юнайтед не допусна гол и продължава да бъде непобеден в лигата.

„През първото полувреме държахме топката и бяхме компактни. През второто имахме няколко удара.

Те имаха много силна средна линия с Чан, Вайналдум и Хендерсън през всички 90 минути, а аз не разполагах с човек на пейката, който да промени изхода на мача. Мисля, че се страхуваха от нашите контраатаки.