Байерн е шампион на Германия за 27-и път

По-рано през деня вторият в класирането РБ Лайпциг не успя да победи Инглощад като домакин и така Байерн стана недостижим в класирането три кръга преди края Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен завоюва пета поредна титла на Германия след разгром с 6:0 в гостуването на Волфсбург.

Баварците поведоха на втория в класирането РБ Лайпциг с 10 точки три кръга преди края и си гарантираха и на теория шампионския трофей.

Давид Алаба откри резултата срещу Волфсбург в 19-ата минута, а още преди края на полувремето Левандовски се разписа на два пъти и гарантира победата.

В 66-ата минута вкара и Ариен Робен, а десетина минути преди края Луис Густаво получи втори жълт картон и домакините доиграха с човек по-малко.

Голове на Томас Мюлер и Йошуа Кимих до края донесоха шампионското 6:0 и празненствата в лагера на Байерн можеха да започнат.

Титлата е рекордна 27-а в историята на баварците. Този сезон обаче Байерн ще си остане само с този трофей, защото вече отпадна от Шампионската лига и от Купата на Германия.