Берое продължава, Литекс отпадна още в първия кръг на ЛЕ

Спас Делев отбеляза хеттрик за победата на Берое над Атлантас

България остана с един отбор по-малко в Лига Европа. Отборът на Литекс отпадна още в първия квалификационен кръг за влизане в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Както в първата среща, така и тази вече „оранжевите” допуснаха леко изравняване. След 1:1 в Латвия, Йелгава успя да стигне до 2:2 в Ловеч и с повече голове на чужд терен отстрани Литекс.

Ош откри резултата за домакините още в 11-ата минута, но Бьорн Йонсен изравни още преди почивката. След началото на втората част, отново Йонсен изведе „оранжевите” напред, но гол на Диало донесе равенството и изхвърли ловчанлии от турнира.

Все пак, другият български отбор, който тази вечер игра мача си от първия квалификационен кръг – Берое стигна до успех.

Старозагорците спечелиха домакинството си на литовския Атлантас (Кайпеда) с 3:1 и с общ резултат от 5:1 продължават във втория квалификационен кръг за влизане в групите на Лига Европа.

Едно от новите попълнения на старозагорци Спас Делев отбеляза хеттрик за победата на Берое.

В следващия кръг вицешампионите на „А” група се изправят срещу датския Брьондби.