Манчестър Сити унижи Реал Мадрид в ICC | sportcafe.bg

Манчестър Сити унижи Реал Мадрид в ICC

27.07.2017, 08:18 (обновена 27.07.2017, 14:50)
стърлинг

След шеметно второ полувреме Манчестър Сити унижи Реал Мадрид с 4:1 в двубой от International Champions Cup в САЩ.

Така "кралете" едва ли ще посрещнат в особено добро настроение предстоящото Ел Класико от турнира с Барселона след три дни.

Първата част завърши без голове, а до средата на втората част англичаните поведоха с 3:0 след попадения на Отаменди, Стърлинг и Стоунс.

Кошмарът за Реал продължи с четвърти гол на Диас, а единственото, до което успяха да се доберат испанците беше почетно попадение чрез Оскар Родригес в последните секунди на срещата.

Срещата се игра в Лос Анджелис, а на трибуните на "ЛА Колизеум" имаше много привърженици на испанците, които останаха разочаровани от видяното от техните любимци.

Първият гол падна в 51-та минута, когато след корнер на Де Бройне, Стоунс спечели въздушния двубой и стреля. Вратарят Касия изби топката, но тя попадна в краката на Отаменди, който от близо се разписа.

Сити продължи да натиска и пропусна изгодно положение чрез Стърлинг, но малко по-късно английският национал покачи на 2:0 след добра асистенция на Де Бройне в 58-та минута.

В 66-та отново белгиецът подаде на Джон Стоунс, който с удар от движени направи 3:0, а Диас покачи на 4:0 в 81-та.

Оскар Родригес направи загубата на Реал малко по-почетна с хубаво изпълнение в самия край. Той стреля от далечно разстояние, а топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, на която беше младокът Гримшоу.

Oще: icc  манчестър сити  реал мадрид