Реал владее Ел Класико, обърна Барса с 3:1 | sportcafe.bg

Реал владее Ел Класико, обърна Барса с 3:1

Дидро
25.10.2014, 20:45 (обновена 26.10.2014, 11:38)

1 от 3 снимки Назад Напред

Пепе

Реал обърна Барселона от 0:1 до 3:1 и спечели най-чакания мач на годината в клубния футбол. Ел Класико отговори на прогнозите и очакваното шоу, като на терена бе "тежка артилерия" - Роналдо, Бензема, Хамес, Кроос и Модрич бяха бялата атакуваща лавина, а насреща Луис Суарес започна като титуляр, редом до Меси и Неймар.

Три минути отне на бразилеца да вкара за 0:1, а Барса започна ударно, сякаш да сложи отпечатъка си върху мача рано-рано. До 15-ата минута гостите заплашваха да увеличат аванса си, но Реал се съвзе и зареди вихрени атаки.

Удар на Бензема мина край вратата, имаше и още няколко опасни ситуации, преди в 35-ата минута Дани Алвеш да пипне топката с ръка в наказателното поле - дузпа.

Кристиано Роналдо заби за 1:1 и нататък Реал владееше дербито.

Пепе вкара с глава за 2:1, а контраатака с около 200 км/ч завърши с удар на Бензема в мрежата за 3:1.

Гейм, сет и мач за по-добрия отбор в мача. Реал заслужено спечели големия двубой.
Разликата в класирането вече е само точка за Барса, която допусна и гол за първи път през сезона в първенството.

Лионел Меси не успя да вкара, а имаше отличен шанс при 0:1. Тогава Икер Касияс спаси удара му отблизо с крака си и попречи на Лео да изравни рекорда на Телмо Сара от най-много голове в испанското първенство - 251.

Така не се наложи "Сантяго Бернабеу" да се пречупи и да аплодира Меси, както се планираше при рекорден гол. Но стадионът избухна в овации за своите, които направиха страхотен обрат и показаха, че няма да се дадат лесно в битката за титлата.

Реал ще опита да защити и купата си в Шампионската лига, като стане първият отбор, който е дублирал трофея в ерата на турнира в настоящия му формат.

Oще: барселона  ел класико  кристиано роналдо  луис суарес  неймар  пепе  реал мадрид